FK Tatran Kadaň

21. kolo, So 15.4.2023 14:00

FK Tatran Kadaň2

Na úvod těsná prohra s FK Chlumčany

Po letní přestávce začal konečně pro všechny černovické příznivce fotbalu nový ročník I.B.třídy. V prvním kole nás čekal velice nepříjemný soupeř, který v minulém ročníky skončil na předních příčkách tabulky FK Chlumčany.

Vstup do prvního poločasu byl v naší strany velmi svižný, už úvodní útočná akce ze 2.minuty volala po gólu, bohužel pro nás brankář hostů střelu z levé strany dokázal vytěsnit na rohový kop. Poté následovala celá řada akcí kdy jsme soupeře doslova nepustili z jeho vlastní poloviny, bohužel chyběl gólový efekt a akce končily buď střelou mimo branku nebo je dokázal brankář hostů zlikvidovat. Hodně nás musí mrzet neproměněné gólové šance Davida Haviara, který dělal obráncům hostů velké problémy. Ale celkově celé naše mužstvo předvádělo velice pohlednou hru, bohužel bez gólového efektu. Po gólu volala také dalekonosná střela Miroslava Sojčíka z 30 metrů,se kterou měl hostující gólman velké starosti. Hosté se vůbec nedostávali do hry a jejich "pověstná" hra na nakopávané balony pro rychlé útočníky vůbec nefungovala, naše obrana v čele s Pavlem Heirem si s nimi bez problémů poradila. Gólově se ujala až akce ze 35. minuty, kdy se po rychlé narážečce dostal tváří v tvář s brankářem hostů David Haviar a střelou podél něj upravil stav na 1:0. I nadále jsme diktovali tempo hry a do konce prvního poločasu měli několikrát šanci skóre navýšit. Bohužel tady se pro nás lámal pověstný chleba, protože vést po první půli 4:0, nikdo by se vůbec nedivil. Jenže na "kdyby" se nehraje a stav byl pouze 1:0 a to ještě musíme zmínit velkou šanci hostů na konci první půle, kdy se z pravé strany dostal k zakončení rychlý útočník hostů, avšak s jeho pokusem si dokázal poradit perfektně brankář Petr Novotný.

Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně, ale do zakončení jsme se již nedostávali tak často jako v první půli. Hosté se soustředili více na bránění a šancí na skórování z naší strany ubylo. Přesto jsme mohli vedení navýšit, což se bohužel nestalo a přišel trest. V 60.minutě prošel za naší obranu na pravou stranu dlouhý míč, u kterého nebyl jako první vyběhnuvší brankář Petr Novotný, ale hostující útočník Tomáš Vavrica, který měl již snadnou pozici a do odkryté branky srovnal stav utkání na 1:1. Nedlouho poté v 68.minutě hostují Michal Košín po podobné brejkové akci obrátil stav na 1:2. Naše hra byla sice aktivní až do konce zápasu, ale hosté se ještě více soustředili na bránění pro ně příznivého výsledku. Změnu nepřinesli ani střídající hráči a tak pro nás první zápas sezóny skončil neúspěšně.

Sestava domácí: Novotný - Hovorka, Heier, Sojčík, Eleš - Dufek, Struha, Hvozda, Váňa - Haviar, Kubánek. Střídali: Falc za Eleše, Pavlovský za Novotného, Fazekaš za Hvozdu, Naďal za Váňu

Sestava hosté: Zika - Jenček,Houda, Aichinger,Myšák,Vavrica, Sekula, Votava,Vážný, Košín, Kašpar. Střídali: Šlechta za Kašpara, Vopršel za Košína