14. kolo, Ne 26.3.2023 12:30

SK Černovice, dorost s..5
TJ Spartak Perštejn0

Druhá výhra v řadě pro dorostence, porazili Krásný Dvůr 5:1

Ve 4.kole 1.A.třídy skupiny B přivítali domácí dorostenci na svém hřišti tým TJ Krásný Dvůr. Po výhře v předchozím kole chtěli navázat dalším bodovým ziskem. Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný na obou stranách bylo k vidění několik rychlých akcí, které však postrádaly přesnost nebo si s nimi poradili oba brankáři. První branku utkání vstřelili hosté v 15.minutě, když se prokličkoval po naší levé straně Alexandr Lazók a střelou na vzdálenější tyč překonal domácího gólmana Jakuba Petříka - 0:1. Poté se domácí zdravě naštvali a několikrát ohrozili branku hostů, vyšlo to hned v 17.minutě kdy si připsal krásný gól z dálky střelou pod břevno Daniel Karásek - 1:1. Domácí byli po vstřelené brance aktivnější a z mnoha pokusů přetavil dokážkou z pravé strany gól ve 23.minutě Petr Chlebeček - 2:1. Hosté po obdržené brance zvýšili aktivitu, ale domácí se všem hrozbám ubránili a opět ohrožovali hostující branku. Povedlo se to hned dvakrát ještě do konce prvního poločasu. Nejdříve střelou k pravé tyči ve 42.minutě překonal gólmana hostů Dominik Hroníček - 3:1 a o dvě minuty později ve 44.minutě byl úspěšný i David Doležal - 4:1.

Druhá půle přinesla spíše boj a spoustu osobních soubojů. Více ze hry měli domácí, kteří byli o poznání aktivnější a frustrovaní hosté několikrát nedokázali udržet nervy na uzdě. V 61.minutě byl po karatistickém kopu na našeho Dominika Černohlávka vyloučen hostující Erik Žlab a domácí si své vedení dokázali udržet až do konce zápasu. Spoustu šancí dokázal pochytat hostující gólman Spurný David. Překonat ho dokázal až 77.minutě svým druhým gólem Petr Chlebeček, který dokázal zpracovat na hranici vápna nahrávku Michala Dorinského a střelou k tyči upravil na konečných 5:1.

Sestava domácích: Petřík - Černohlávek, Kindl, Ulman - Karásek D., Panc, Jenč, Doležal, Karásek O. - Hroníček, Dorinský. Střídali: Vojtěch, Chaloupecký, Blín, Chlebeček. Trenér: Šulc Miloslav

Sestava Krásný Dvůr: Spurný - Žlab, Vízek, Vaněk, Karel, Kiesling, Ondo, Lazók, Malý, Angermayer, Berki. Střídali: Chuchel, Jirkal, Babulík, Janiga, Bužík, Horvath