SK Liběšice

11. kolo, Ne 20.10 15:30

SK Roudnice n.L.

První jarní zápas v Chlumčanech vítězně až po penaltách

První jarní mistrovské utkání jsme sehráli s domácím týmem z Chlumčan na umělém povrchu v Postoloprtech. Utkání po dlouhé zimní přestávce nabídlo bojovný fotbal. Domácí po podzimu na 6.místě tabulky předváděli dobrou obranou hru s rychlým přenesením do nebezpečných protiútoků. Naše mužstvo se snažilo o celoplošný kombinační fotbal. Vstup do utkání patřil Černovicím, bohužel však žádná z vypracovaných šancí neskončila vstřeleným gólem. V dobrých příležitostech se po standartních situacích objevil Martin Hvozda. Domácí přečkali úvodní dvacetiminutovku a postupně začali srovnávat hru. Tempo hry bylo vysoké, bojovalo se o každý míč. Domácí hrozili z ojedinělých brejků nebo po standartních situacích, třeba i pomocí dlouhých autů až do pokutového území. Naše obrana si,ale dokázala se vším poradit, takže poločasový výsledek byl bezbrankový.

Do druhé půle se obraz hry moc nezměnil. Hosté drželi více míč, domácí dobře bránili a snažili se nákopy hrozit z rychlých brejků. Na obou stranách se vlivem únavy otevřela nějaká okénka, nicméně, když už došlo k ohrožení branky byli na svých místech dobře připraveni oba brankáři nebo střelci mířilo mimo branku. Po devadesáti minutách tak skončil výsledek spravedlivou bezbrankovou remízou 0:0. V pokutových kopech byla obě mužstva do sedmé série stoprocentní, poté vystihl střelu k pravé tyči hostující gólman Petr Novotný a vítěznou penaltu vsítil Libor Pomajsl. Druhý bonusový bod do tabulky jsme tak získali my.

Sestava Černovic: Novotný - Hvozda, Sojčík, Struha, Heier - Dufek, Bundzík, Haviar, Kubánek - Pomajsl, Dvořák. Střídali: Mirga za Dvořáka, Eleš za Sojčíka. Dále na střídání:Falc, Váňa, Richter, Pavlovský.

Sestava domácí: Zika - Houda, Jenček, Kozánek, Aichinger - Vážný, Homolka, Mikeska, Holler - Lhoták, Votava. Střídal: Šlechta za Lhotáka. Dále na střídání: Vopršel, Mišák, Laksa.