FK Tatran Kadaň

21. kolo, So 15.4.2023 14:00

FK Tatran Kadaň2

Jasná výhra v okresním derby s Baníkem Březenecká

Ve 3.kole I.B.třídy skupiny C jsme na  domácím hřišti přivítali okresního rivala TJ Baník Březenecká Chomutov. Před pěknou návštěvou 100 diváků začali lépe hosté. Hned ve 2.minutě naše obrana nedokázala odvrátit míč, na který si naběhl Jan Boček a sám před brankářem nezaváhal - 0:1. Hrál se svižný fotbal se spousty šancí na obou stranách, který se divákům musel líbit. V 11. minutě hosté faulovali v pokutovém území Dušana Mirgu a nařízenou penaltu proměnil sám faulovaný Dušan Mirga - 1:1. Stále se hrálo ve vysokém tempu, ale ani jedno z mužstev nedokázalo své šance proměnit. Po rohovém kopu domácích na zadní tyči osamocený Libor Pomajsl nedokázal propasírovat míč přes golmana hostů do branky.  Až ve 34. minutě vyraženou střelu od domácího golmana Petra Novotného dokázal pohotově vrátit do branky hostující kapitán Patrik Špicar - 1:2. Následně zahrávali hosté nebezpečnou standartní situaci z hranice šestnáctky, krásnou střelu hostujícího Petra Minaříka dokázal vynikajícím zákrokem vytěsnit mimo branku domácí brankář Petr Novotný. Ještě před poločasem ve 44.minutě stále ve strhujícím tempu po standartní situaci složil reparát na zadní tyči Libor Pomajsl a hlavou vyrovnal na 2:2.

Druhý poločas jakoby obě mužstva začali myslet na zadní vrátka a šancí viditelně ubylo. Lépe se bránilo a vyčkávalo  se na chybu soupeře. V 68.minutě se skvěle na pravé straně před pokutovým územím uvolnil David Váňa a střelou do protipohybu hostujícího brankáře strhl vedení pro domácí 3:2. V 75.minutě nezvládl hostující golman Roman Kozel centr z levé strany a míč vyrazil přímo k nohám domácího Davida Váni, který už měl sám před odkrytou brankou lehkou práci - 4:2. V 83.minutě předvedli krásnou kombinaci domácí, Milan Dufek z levé strany našel v pokutovém území naběhnutého Libora Pomajsla, který zakončil nechytytelně k levé tyči a svým druhým gólem v zápase upravil na 5:2. Krásnou branku si připravil pro domácí příznivce v 87.minutě Martin Bunzík, když z levé strany vymetl pravou šibenici hostující branky - 6:2.

Sestava domácích: Novotný - Struha, Heier, Sojčík, Hvozda - Pomajsl, Dufek, Bundzík, Váňa - Kubánek, Mirga.  Střídali: Hovorka za Struhu, Fazekaš za Mirgu, Richter za Dufka.

Sestava hostů: Kozel - Červeňák, Ficek, Špicar, Hříbal, Koutník, Boček, Minařík, Nový, Butaš, Rottenberg. Střídali: Kučera za Hříbala, Horáček za Červeňáka, Wittman za Ficka, Horák za Špicara.