FK Tatran Kadaň

21. kolo, So 15.4.2023 14:00

FK Tatran Kadaň2

Domácí výhra za 3 body proti FK Rumburk

V 5.kole 1.A.třídy jsme na domácím hřišti přivítali FK Rumburk. Hosté poprvé bodovali v minulém domácím zápase a svůj bodový zisk chtěli navýšit hned v tom následujícím. Do zápasu obě mužstva vstoupila bojovně, byla znát počáteční nervozita z obou stran a to se také promítlo v mnoha nepřesnostech. Po úvodní patnáctiminutovce se začaly objevovat náznaky prvních šancí. První velkou příležitost měli hosté, když po nepřesně zahraném ofside systému postupoval v tváří v tvář domácímu gólmanovi Petru Novotnému hostující hráč č.7 Burda Lukáš, ale domácí brankář své mužstvo podržel skvělým zákrokem. Na druhé straně spálil obrovskou příležitost Libor Pomajsl, který obešel už i bezmocného hostujícího brankáře Tomáše Hadara,ale na brankové čáře dokázal míč zastavit vracející se obránce hostů. Další podobnou akci předvedl v pokutovém území hostů David Haviar a podobně jako předtím obešel brankáře hostů,ale tentokrát bylo v bráně připraveno hned několik těl hostujících obránců,kteří dokázali odvrátit hrozbu. Na druhé straně pohrdli hosté dobrou šancí ke skórování, když z pravé strany postupoval osamocený útočník, ale svůj projektil zamířil vedle branky domácích. Když už to vypadalo na bezgólový první poločas, tak se ve 44.minutě zmocnil míče David Haviar, posunul si míč na střed a střelou z poza šestnáctky k pravé tyči nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci - 1:0.

Do druhé půle vstoupili hosté s odhodláním utkání zdramatizovat a odvést si domů nějaké body. Byli daleko aktivnější a drželi územní převahu. Domácí přečkali hostující tlak a hrozili ze strandartních situací. Velkou příležitost skórovat zahodil po rohovém kopu opět Libor Pomajsl, avšak po další standartce tentokrát z přímého volného kopu se už nemýlil a z blízka nekompromisně zakončil střelou pod břevno. Přímý volný kop zahrával Martin Bundzík, prodlužoval Honza Boček a skluzem zakončoval pod břevno Libor Pomajsl - 2:0. Hosté se ale nevzdávali, stále hrozili a obrana domácích byla v permanenci, stejně tak i brankář Petr Novotný. Třetí gól měl na kopačce střídající Dušan Mirga, ale i když gól vsítil proti byl praporek rozhodčích a podruhé ztroskotal na výborném zákroku hostujícího brankáře, stav se nezměnil. V 77.minutě předvedla domácí obrana dokonalý výpadek a to využil hostující Burda Lukáš, který snížil na - 1:2. Hosté samozřejmě přidali a dál ohrožovali domácí branku. V 85.minutě vyrovnal prodlužovanou střelou k tyči hlavou Radek Šott - 2:2 a začínalo se od začátku. Domácí,ale nechtěli dopustit ztrátu bodů a hned z následující akce nastřeli tyč po pěkném uvolnění střídající Zbyněk Dvořák. V 90.minutě využil nedůrazu obrany před hostující brankou Libor Pomajsl, který překonal na brankové čáře bezmocného hostujícího gólmana 3:2. V nastaveném čase ještě výsledek navýšil po odvráteném rohu a následné střele z poloviny hřiště do odkryté branky Tomáš Vávra - 4:2.

Sestava Černovic: Novotný - Heier, Sojčík, Vávra, Falc - Dufek, Bundzík, Kubánek, Boček - Pomajsl, Haviar. Střídali: Mirga za Bundzíka, Dvořák za Dufka.

Dále na střídání: Pavlovský

Sestava hosté: Hadar - Trégr, Pokorný, Černý, Tran - Jirásek, Kolár, Šott, Burda - Demeter, Eliáš. Střídali: Hejduk za Jiráska, Gebauer za Eliáše. Dále na střídání: Krajčovič.