FK Tatran Kadaň

21. kolo, So 15.4.2023 14:00

FK Tatran Kadaň2

Vítězství na hřišti podzimního mistra Blažimi

V rámci 18.kola jsme zajížděli na hřiště podzimního mistra soutěže z Blažimi, který byl aktuálně na druhé příčce tabulky. Domácí po perfektním podzimu na jaře hledají formu a výsledky z posledních utkání degradují jejich podzimní snažení. S cílem uspět nastoupili Černovice odhodlaně do zápasu. Od úvodního hvizdu jsme byli daleko nebezpečnější než soupeř. Již ve 4.minutě rozvlnil síť domácích Vláďa Struha, který si naskočil na výborně zahraný roh od Jindry Eleše - 0:1. Hned v 11.minutě si krásně zpracoval míč na hranici šestnáctky Dušan Mirga a střelou k pravé tyči překonal domácího brankáře Marka Jíru podruhé - 0:2. Domácí po obdržených brankách rychle korigovali stav utkání a ve 14.minutě po nedorozumění v našich obranných řadách skóroval nepokrytý domácí střelec Dominik Onuščák - 1:2. Poté se hra více uklidnila a převládala taktika obou mužstev. Černovice se snažili kombinačně vyzrát na soupeře a současně otupit domácí nakopávané míče na rychlé útočníky. Ve 31.minutě opět vyšla standartní situace, po které se prosadil Libor Pomajsl - 1:3. Těsně před přestávkou se ještě prosadil jak jinak než po standartní situaci Míra Sojčík, který tečnul před domácím brankářem perfaktně zahraný střílený centr od Martina Bundzíka.

Do druhé půle vstoupili obě mužstva s cílem prosadit se a znepříjemnit soupeři cestu za úspěchem v utkání. Domácí se snažili prosadit po dlouhých nahrávkách za obranu, na které si nabíhali rychlí domácí útočníci. Hostující obrana si však se všemi balóny úspěšně poradila, případně byl na místě bezchybný hostující brankář Petr Novotný. Hosté se snažili prosadit před domácí brankou hlavně po standartních situacích, ve kterých měli rozhodně navrch. Nakonec jediný gól ve druhém poločasu padl v 79.minutě po nenápadné akci hostů, kdy rychlý balón perfektně tečoval Martin Hvozda do běhu Zbyňkovi Dvořákovi, který se řítil sám na domácího brankáře, kterého si položil na zem a dlouhou kličkou obešel,aby zamířil do prázdné branky - 1:5. Poté se zápas už pouze dohrával a hosté si zkušeně pohlídali vedení.

Sestava Černovic: Novotný - Struha, Eleš, Sojčík, Heier - Dufek, Bundzík, Kubánek, Váňa - Pomajsl, Mirga. Střídání:Falc za Váňu, Dvořák za Pomajsla, Hvozda za Mirgu, Richter za Struhu.Dále na střídání: Pavlovský.

Sestava domácí:Jíra - Hegenbart, Lenkvík, Hosnedl, Tošer, Loukota, Ročenovič, Bartko P., Suvák, Onuščák, Bartko O. Střídali: Pučok za Tošera, Bartko P. za Suváka. Dále na střídání: Loukota.