FK Tatran Kadaň

21. kolo, So 15.4.2023 14:00

FK Tatran Kadaň2

Vítězství nad FK Chlumčany po penaltovém rozstřelu

V rámci 24.kola I.B.třídy skupiny C jsme na domácím hřišti přivítali v té době druhý tým tabulky FK Chlumčany. Vstup do zápasu se nám vydařil, hned při úvodní akci hosté zachraňovali odkopem na brankové čáře před dotírajícím Michalem Naďalem. Herně jsme soupeře přehrávali, šancí na vstřelení branky přibývalo. Bohužel vždy scházel pověstný kousíček nebo jsme akci překombinovali a vůbec nezakončili. Hostě se soustředili na svou pověstnou hru s nákopy na rychlé útočníky, která jim v první půli ale vůbec nevycházela. Ve 32.minutě zahrával Dušan Mirga přímý volný kop, který hostující brankář dokázal pouze vyrazit před sebe. Nejrychleji u vyraženého míče byl Milan Dufek, který střelou pod břevno poslal domácí do vedení - 1:0. Bohužel žádnou další úspěšnou akci jsme již do konce poločasu nepředvedli. Naopak hosté předvedli rýchlý protiútok ve 45.minutě, který ale hostující útočník zakončil mimo branku.

Do druhé půle vstoupili hosté s odhodláním výsledek otočit. Hned od úvodního hvizdu zatěžovali domácí obranu nákopy, na které nabíhali s větším počtem hráčů. Domácí hráči tuto hru poměrně dobře eliminovali a sami hrozili akcemi po stranách hřiště. Po jedné rychlé akci v 61.minutě naservíroval míč z levé strany do pokutového území Milan Dufek, nikým nehlídaný Dušan Mirga přesnou střelou k levé tyči poslal domácí do dvougólového vedení - 2:0. Hosté se však nevzdávali, neúnavně se snaili o skorigování výsledku. V 73.minutě po standartní situaci si odražený míč našel na hranici vápna hostující Jakub Vavrica a střelou do pravého horního ruhu branky snížil stav utkání na 2:1. V 77. minutě navíc po dalším nákopu za naší obranu a nedorozumění našich hráčů unikal na naší branku hostující útočník. Kličkou se vyhnul vybíhajícímu brankáři, o kterého však zavadil a následoval pokutový kop. Domácí brankář Petr Novotný dobře stranu vystihl, bohužel však míč pod tělem přece jen do branky doputoval, autorem střely byl Jan Vážný - 2:2. V 85.minutě zahrával přímý volný kop z pravé strany Milan Dufek a jeho pokus skončil na zadní tyči až za zády překvapeného hostujícího brankáře - 3:2. O dvě minuty později však bylo opět vyrovnáno, po odvrácené standartní situaci si na vrácený míč naběhl ze zadní pozice Jan Vážný a překonal vyběhnuvšího brankáře - 3:3.

U pokutový kopů po smírném stavu 1:1 nejprve neproměnil David Haviar, následně však domácí brankář Petr Novotný zlikvidoval další dva pokusy hostů,aby závěrečnou penaltu proměnil Martin Bundzík a zajistil tak domácím dva body.

SK Černovice - FK Chumčany 4:3 po pen. (poločas 1:0) pen.4:2

sestava domácích: Novotný - Eleš, Struha, Hovorka, Rezek - Dufek, Bundzík, Haviar, Naďal - Mirga, Váňa  střídali: Falc za Mirgu, Váňa za Maljuka

sestava hosté: Rulc - Houda,Jenček, Aichinger,Vavrica J., Vážný, Homolka, Sekula, Vavrica T.,Košín, Veselý  střídali: Holler za Vavricu T., Votava za Homolku