SK Viktorie Ledvice7

SK Ervěnice - Jirkov

1. kolo, So 23.11 13:30

Výhra na penalty nad SK Liběšicemi

V rámci 10.kola jsme hostili na svém hřišti SK Liběšice. Hosté se pohybují ve spodních patrech tabulky, proto na zápas přijeli s defenzivní taktikou. Domácí museli dobývat území soupeře,což vyplynulo v urputný boj. Pohledný fotbal se nekonal, šance však postupem času přicházely. Obě mužstva však své příležitosti v první půli nevyužili. Největší domácí zahodil Libor Pomajsl, který dokázal po výkopu využít chyby hostujícího obránce a dostal se k zakončení, které však skončilo až za brankou soupeře. Na druhé straně se po standartní situaci ocitl před bránou hostující útočník, kterého dokázal vychytal na brankové čáře gólman domácích Petr Novotný.

Druhý poločas byl o poznání záživnější a také začaly padat góly. První se prosadili v 51.minutě hosté, když se na levé straně uvolnil Tomáš Mikina a střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu - 0:1. Na druhé straně se v 55.minutě prosadil z hranice vápna střelou také k pravé tyči David Haviar a srovnal skóre zápasu na 1:1. Ofenziva domácích měla přeci jen více ze hry a proto se hned v 61.minutě vyhnul na hranici vápna blokům hostů Oskar Kubánek a střelou tentokrát na levou stranu překonal hostujícího brankáře Petra Kratochvíla - 2:1. Hosté však nesložili zbraně a snažili se o srovnání skóre. To se jim povedlo až v 81.minutě, kdy se vyhnul ofide systému opět Tomáš Mikina a střelou z pravé strany na pravou tyč srovnal skóre zápasu. Do konce druhé půle již branka nepadla a zápas po 90 minutách skončil spravedlivou remízou 2:2.

Následný penaltový rozstřel začali hosté neproměněnou penaltou, kdy směr střely vystihl domácí brankář Petr Novotný. Ve třetí sérii však neproměnil Honza Hyneš a navíc hned ve čtvrté neproměnil pokutový kop ani Said Bozalija. Hosté v páté sérii mohli rozhodnout,ale nastřelili pouze břevno branky a v šesté sérii nastřelil pouze tyč autor dvou branek hostů Tomáš Mikina. Rozhodl tak úspěšný pokus Libora Pomajsla a druhý bod tak nakonec brali domácí.

Sestava Černovic: Novotný - Boček, Sojčík, Hyneš, Heier - Dufek, Haviar, Bundzík, Kubánek - Pomajsl. Ignjatovič. Střídali: Bozalija za Ignjatoviče, Mirga za Dufka, Dvořák za Bočka.

Sestava hosté: Kratochvíl - Nepovím, Žižka, Kozel, Toufar, Svoboda, Novotný, Knop, Mikina, Vlasák, Kacálek. Střídali: Held za Knopa, Pokorný za Kacálka. Dále na střídání: Matička, Janda.