1.FC Spořice0

15. kolo, So 28.11 13:30

FK Dobroměřice

Vydolované 3 body z derby proti 1.FC Spořice

V rámci 9.kola jsme na svém hřišti přivítali v okresním derby fotbalisty 1.FC Spořice. Oba dnešní soupeři v předchozím kole na plno bodovali, domácí navíc představili také nového hlavního trenéra Josefa Šrouba. Zápas sliboval dramatický souboj, navíc se hrálo na mokrém trávníku a bylo se na co dívat. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, nikdo nechtěl udělat chybu. Po úvodním oťukávání převzali iniciativu hosté, naopak domácí pozorně bránili a hrozili z nebezpečných protiútoků. V 18.minutě poslal domácí do vedení Honza Boček, když využil rychlé přečíslení hostující obrany a zakončil v pokutovém území k levé tyči hostující branky - 1:0. Hosté ještě více převzali balón na svoje kopačky a diktovali tempo hry, ve 33.minutě se jim podařilo srovnat skóre, když na přední tyči předskočil po centru z pravé strany Daniel Šmok domácího obránce a po zemi k levé tyči překonal domácího brankáře Petra Novotného - 1:1. Domácím se podařili na konci prvního poločasu dvě rychlé akce, které znamenaly odskočení soupeři o dvě branky. Nejdříve využil ve 42.minutě rychlou akci po pravé straně od Davida Haviara před odkrytou brankou Dragoslav Ignjatovič - 2:1. A ve 45.minutě po rychlém přečíslení hostující obrany překonal hostujícího brankáře Milana Hanuše střelou pod břevno Said Bozalija - 3:1.

Hosté se o přestávce oklepali a od 50.minuty převzali opět iniciativu, domácí pozorně bránili a společně s brankářem odolávali hostujícímu tlaku. Navíc hosté zakončovali nepřesně nebo své šance trestuhodně zahazovali. Domácí trpělivě čekali na své brejky a po jednom v 74.minutě se řítil na hostujícího brankáře Libor Pomajsl, všimnul si jeho velkého vyběhnutí a přeloboval ho - 4:1. I když se na hřiště poté z obou stran dostali čerství hráči, pořád hýřili hosté velkou aktivitou. Odměnou jim byli dvě branky v závěru zápasu. Nejdříve v 81.minutě snížil z pravé strany Patrik Kopečný - 4:2. A v 85.minutě vracel před branku domácích vysokým nákopem brankář Milan Hanuš, vybíhající hráči stáli v postavení mimo hru, ale míče se nikdo nedotkl a k překvapení všech skončil až v síti - 4:3. Poté si domácí již takticky pomohli udržením míče na polovině soupeře a v rozích a dokázali tak ve vypjatém derby uspět a porazit okresního rivala. Utkání se z obou stran hrálo korektně a bez záludností o čemž svědčí také pouze jedna udělená žlutá karta až v závěru zápasu.

Sestava domácích: Novotný - Heier, Sojčík, Bozalija, Falc - Boček, Bundzík, Kubánek, Dufek - Ignjatovič, Haviar. Střídali: Pomajsl za Ignjatoviče, Dvořák za Dufka, Doležal za Haviara, Hovorka za Bočka. Dále na střídání: Pavlovský.

Sestava Spořic: Hanuš - Zvánovec, Broum, Drbohlav, Dvořák S., Kopečný, Eiselt, Hašek, Šmok, Vašina, Šlachta. Střídali: Pěnička za Drbohlava, Treml za Zvánovce, Eleš za Eiselta. Dále na střídání: Dvořák D., Vlček, Zajíc.