SK Liběšice

10. kolo, So 12.10 14:00

SK Liběšice2PP

První vítězství za 3 body na venkovním trávníku v Libouchci

V rámci 8.kola jsme zajížděli na venkovní utkání do Libouchce. Domácím se zatím v průběhu soutěže moc nedaří a okupují v tabulce sestupové příčky. Nám se na venkovních hřištích také vůbec nedaří, proto vítěz utkání mohl pomyslně protrhout smůlu. Úvod utkání byl v režii domácího mužstva,které se vrhlo do útoku. Naše obrana odolávala tlaku domácích a dokázala přežít bez úhony i několik standartních situací před vlastní brankou. Od 25.minuty se hra čím dál více vyrovnávala a nebezpečnější akce se začali více tvořit před domácí brankou. Zahrozili jsme také z několika standartních situací, ale skóre zápasu se nijak neměnilo. Až ve 41.minutě se po pravé straně uvolnil David Haviar a našel před brankou Dragoslava Ignjatoviče, který nad padajícím brankářem domácích otevřel skóre zápasu - 0:1. Do poločasu již žádná branka nepadla, proto se šlo do kabin za výhodnějšího stavu pro nás.

Do druhé půle vstoupili domácí s odhodláním zvrátit průběh utkání. Jejich snaha útočit však otevírala možnosti pro naše útočníky. V 53.minutě dokázal vybojovat míč Libor Pomajsl a postupoval na osamoceného brankáře domácích, před brankářem zvolil přihrávku na nabíhajícího Dragoslava Ignjatoviče, který zakončoval do prázdné branky. Gól však neplatil, protože asistant hlavního rozhodčího signalizoval postavení mimo hru. V 57.minutě se povedlo vybojoval míč Honzovi Bočkovi, který postupoval podobně jako předtím Libor Pomajsl. Tentokrát však volil přímou střelu a pod padajícím brankářem domácích zvýšil stav na 0:2. O několik minut později po pěkné kombinaci na hranici vápna opět zakončoval Honza Boček, ale místo střely po zemi k tyči volil dloubáček, který však skončil i za brankou domácích. Pojistku v podobě třetího gólu přidal v 67.minutě Dragoslav Ignjatovič, který definitivně zlomil odpor domácích - 0:3. Poté se utkání spíše dohrávalo, domácí se sice snažili alspoň o vstřelení čestného úspěchu, ale náš gólman Petr Novotný jim to nedovolil a poprvé v soutěži vychytal čisté konto.

Sestava: Novotný - Heier, Sojčík, Hyneš, Falc - Kubánek, Bundzík, Haviar, Boček - Pomajsl, Ignjatovič. Střídali: Dvořák za Pomajsla, Hovorka za Ignjatoviče.

Sestava domácích: Klačanský - Balog, Hammer, Šum, Guth, Novák, Král, Bikár, Lácha, Wild, Řezníček. Střídali: Černohorský za Bikára, Richter za Krále, Vacek za Baloga. Dále na střídání: Strádal, Němeček, Rehn.