FK Tatran Kadaň

21. kolo, So 15.4.2023 14:00

FK Tatran Kadaň2

První domácí výhra nad TJ Střekov až po penaltovém rozstřelu

První domácí soutěžní utkání I.A.třídy sehrálo naše A mužstvo ve 3.kole s mužstvem TJ Střekov. Domácí vlétli do zápasu s velkou vervou a podařilo se jim potrestat v úvodu duelu hrubku v hostující rozehrávce. Ve 2.minutě vystihl malou domů Martin Bundzík a střelou do horní poloviny branky překonal vybíhajícího hostujícího brankáře Zdeňka Dvořáka - 1:0. Hosté po obdržené brance přidali a hned měli velkou příležitost ke srovnání, stělu z hranice malého vápna však zakončili vedle brány. Vyrovnat se jim podařilo až ve 14.minutě Lukášem Štorcem, který dokázal přejít po pravé straně přes dva naše obránce a střelou na vzdálenější tyč překonal Petra Novotného v brance domácích - 1:1. Hned po rozehrávce však vrátil domácím vedení Honza Boček, který využil krásný centr z pravé strany od Pepy Hovorky a z hranice malého vápna hlavou umístil míč nechytatelně k tyči - 2:1. Navíc v 19.minutě předvedli domácí rychlý útok opět po pravé straně, kde Libor Pomajsl našel před bránou Honzu Andrše, který už měl před sebou odkrytou branku a zvýšil na 3:1. Do konce poločasu žádná další branka nepadla, ale bylo se pořád na co dívat, hra měla spád a šance se přelévaly z jedné strany na druhou.

Do druhé půle zvýšili hosté tlak a podařilo se jim po standartní situaci v podobě rohového kopu snížit. Ke střele se dostal v 52.minutě po odraženém balonu na hranici šestnáctky Ondřej Šupík a z otočky trefil přesně od pravé tyče do branky - 3:2. V 59.minutě byl v souboji v šestnáctce faulován náš hráč a nabídnutou příležitost v podobě pokutového kopu zužitkoval David Haviar - 4:2. Hosté se však nevzdávali a odměnou jim byl kontaktní gól Dominika Dvořáka v 79.minutě, který využil nepřesnosti v domácí obranné hře. Konec zápasu nabídl vypjatý závěr, kdy nejdříve promarnil velkou příležitost střídající Zbyněk Dvořák, ale jeho střelu kryl na poslední chvíli hostující brankář. Naopak v úplném závěru ke konci nastavené doby v 92.minutě vystřelil z poza šestnáctky hostující hráč nepříjemnou střelu, kterou nedokázal zkrotit domácí brankář a u vyraženého míče byl první opět Dominik Dvořák, který srovnal stav utkání na 4:4.

V pokutových kopech byli přeci jen více jistější domácí a nakonec slavili druhý bonusový bod.

Sestava domácích: Novotný - Heier, Haviar, Sojčík, Hovorka - Dufek, Bundzík, Kubánek, Boček - Pomajsl, Andrš. Střídali: Falc za Hovorku, Dvořák za Andrše. Dále na střídání: Pavlovský, Vávra

Sestava hostů: Dvořák - Bubla, Pražák, Vochoti, Vít, Štorc, Dvořák, Bednář, Šupík, Traup, Bičák. Střídali: Novotný za Traupa, Baláž za Vochotiho. Dále na střídání: Kubík.