SK Roudnice n.L.

TJ Proboštov

12. kolo, So 26.10 14:00

Domácí výhra nad FK Blažim

V 5.kole 1.B třídy skupiny C jsme na domácím hřišti v Černovicích hostili FK Blažim. Hosté v úvodu sezóny předvádí úplně jiný fotbal než v minulém ročníku a právem se pohybují v tabulce v popředí. Úvod zápasu však patřil našemu mužstvu. Hned ve 2.minutě postupovali naši útočníci na jediného obránce hostů, Dušan Mrga předložil míč Liboru Pomajslovi, který však v obrovské šanci zaváhal. Ve 4.minutě se opět dostal do slibné šance Libor Pomajsl,ale opět se mu nepodařilo vstřelit gól. Hostě se postupně oklepávali  z úvodního tlaku domácích a sami ze své první šance udeřili. V 16.minutě využil nedorozumění v našich obranných řadách hostující Lukáš Čábelka, který prostřelil vybíhajícího Petra Novotného v naší brance - 0:1. Ve 24.minutě však bylo srovnáno, dlouhý nákop Miroslava Sojčíka si našel na pravé straně mezi třemi obránci Dušan Mirga a pohotovou střelou k bližší tyči nedal hostujícímu brankáři šanci - 1:1. Po té šancí na obou stranách viditelně ubylo a hra se přesunula do středu hřiště, kde probíhal nelítostný boj.

Druhý poločas pokračoval v nastoleném tempu z první části. Čekalo se komu se podaří vstřelit gól a kdo posune tak svůj tým do vedení. Po několika šancích na obou stranách hostě nastřelili břevno. Do vedení jsme však šli my. V 70.minutě dobře napadal Libor Pomajsl, který dokázal vypíchnout míč hostujícímu brankáři. Následně předložil míč na nabíhajícího Dušana Mirgu, který umístěnou střelou k tyči skóroval - 2:1. V 84.minutě opět úspěšně pokračovala spolupráce našich útočníků. Tentokrát Dušan Mirga narážečkou na středové čáře poslal do samostatného úniku Libora Pomajsla, který se již nemýlil a střelou k tyči překonal hostujícího brankáře potřetí - 3:1.

Sestava domácích: Novotný - Heier, Sojčík, Hovorka, Struha - Falc, Dufek, Kubánek, Váňa - Pomajsl, Mirga. Střídali:Eleš za Struhu, Richter za Váňu.

Sestava hostů: Jíra - Hegenbart,Lenkvík,Svoboda,Suvák,Loukota,Schuchardt,Čábelka,Rulf,Bartko O., Bartko P. Střídali:Onuščák za Suváka,Pučok za Bartka P.,Loukota za Rulfa, Majerčin za Hegenbarta