FK Tatran Kadaň

21. kolo, So 15.4.2023 14:00

FK Tatran Kadaň2

Úspěšný reparát složen, první výhra ze hřiště 1.SK Jirkov

Ve druhém kole 1.B.třídy skupiny C jsme zajížděli na hřiště 1.SK Jirkov. Soupeř v prvním kole stejně jako my zaváhal, takže se hrálo vlastně o první body do tabulky. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný. Především naše mužstvo se muselo sžít s velice nerovným povrchem vyprahlého hřiště, které nejspíš nevidělo vodu od konce minulého ročníku. Domácím evidentně tento terén vyhovoval více, přeci jen je pro nakopávané balony přívětivější. Šance se rodily,ale na druhé straně. Naše mužstvo si vytvořilo hned několik slibných akcí, které však dobře pokryla domácí obrana nebo dokázal dobře zareagovat domácí brankář Žižka. V 15.minutě se už prosadil David Váňa po pěkné souhře uvnitř domácího pokutového území zakončoval do odkryté branky - 0:1. Domácí se začali probouzet až po úvodní půlhodince, ale přeci jen jejich šance byli spíše jen takové náznaky, daleko nebezpečnější byly naše šance. Především pokus o chytré přehození vybíhajícího domácího brankáře od Libora Pomajsla z úhlu, které však dokázal ještě na poslední chvíli golman srazit na roh, volalo po navýšení průběžného stavu. To se ale do konce prvního poločasu již nikomu nepodařilo.

Druhá půle se odehrávala podle stejných not jako ta první. Domácí přečkávali naše šance a hrozili stále nebezpečnými nakopávanými balony, po kterých vždy následoval souboj o míč. Naštěstí si se vším dokázala poradit naše obrana a případně i brankář Dominik Pavlovský. Až v 82. minutě se nám podařilo náskok navýšit, na polovině hřiště jsme dokázali soupeři rychle odebrat míč a rychlou akcí přes útočníky se uvolnil středem obrany Vláďa Struha, který dokázal prostřelit vybíhajícího domácího brankáře - 0:2. O dvě minuty později po podobné akci, ale z pravé strany zakončoval do odkryté brány Martin Hvozda - 0:3. Poté jsme si už výsledek utkání a první tři body do tabulky uhlídali.

Sestava : Pavlovský - Hvozda, Sojčík, Heier, Hovorka - Pomajsl, Bundzík, Struha, Váňa - Kubánek, Mirga. Střídal: Fazekaš za Váňu

Sestava domácí: Žižka - Chytrý, Möbius, Urban, Čonka, Fibrich, Reiner, Havliš, Weber, Myšička, Stecker. Střídali: Sochor za Reinera,Riant za Fibricha