FK Tatran Kadaň

21. kolo, So 15.4.2023 14:00

FK Tatran Kadaň2

Výhra na hřišti sestupem ohroženého 1.SKJirkov

V předposlením 25.kole jsme zajížděli na poslední venkovní utkání k sestupem ohroženému 1.SK Jirkov. Utkání bylo přeloženo ze soboty na neděli od 17 hod z důvodu regulérnosti soutěže, aby všechny týmy ohrožené sestupem zahajovali svá utkání ve stejný den a čas.

V prvním poločase jsme domácí moc do hry nepouštěli. Snažili jsme hrát aktivně s míčem na noze, což se nám až na vyjímky dařilo. V úvodu utkání jsme si vypracovali slibné šance, ale všechny příložitosti jsme zahodili. Ve 30.minutě zahrávali domácí jeden z mála rohových kopů, který naše obrana bezpečně odvrátila z pokutového území, míč si přebral na pravé straně Dušan Mirga, utekl s ním obránci a krásnou nahrávkou našel na druhé straně Jindřicha Eleše, který nechytatelně k tyči překonal vybíhajícího domácího brankáře - 0:1. Domácí se poté snažili s utkáním něco provést,ale herně jsme byli daleko lepší a utkání jsme kontrolovali.

Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním utkání rychle rozhodnout. Hned ve 48.minutě domácí vyrobili na své levé straně chybu, po které se řítil sám na branku Dušan Mirga, nemýlil se, střelou ke vzdálenější tyči upravil na - 0:2. Poté v 52.minutě oplatil krásnou příhru z první půle tentokrát Jindřich Eleš na Dušana Mirgu a ten se opět střelou k tyči nemýlil - 0:3. Náskok nás trochu ukolébal, domácí si vytvořili několik slibných šancí, ale všechno zaházeli nebo vytáhl dobrý zákrok brankář Petr Novotný. Šanci na dobrý výsledek utnul domácím v 70.minutě jejich brankář Michal Žižka, který nevybíravým zákrokem za hranicí šestnáctky zasáhl pronikajícího Michala Naďala a od rozhodčího poprávu uviděl červenou kartu. Domácí v 77. minutě přeci jen výsledek skorigovali, střelou z přímého volného kopu se prosadil Filip Čonka. Poté jsme opět zapnuli a dvěma rychlými brankami Dušana Mirgy z 81. a 85. minuty jsme upravili na konečných 1:5. Pochvalu si určitě zalouží také u poslední branky Roman Falc, který připravil branku pro svého spoluhráče postupným průnikem po pravé straně přes několik hráčů a příhrou před zcela odkrytou domácí bránu.

Sestava domácí: Žižka - Nobst,Čonka V.,Uhlíř,Čonka F.,Stecker,Totzauer, Buleca,Havliš,Bartoš, Reiner   střídali: 46.Deme za Nobsta, 53. Riant za Bulecu

Sestava Černovic: Novotný - Falc, Struha, Hovorka, Rezek - Bundzík, Dufek, Maljuk, Naďal - Eleš, Mirga